Používajte vašu práčku správne!

Podľa štatistiky britskej firmy „Which?“ očakávajú spotrebitelia, aby im práčka slúžila v priemere aspoň 6 rokov predtým, než bude potrebovať opravu. 

Čo robiť pre to, aby práčka fungovala čo najdlhší možný čas správne? 

Uistite sa, že nerobíte tieto chyby! 
Tu je 6 najčastejších chýb: 

1. PLNÉ VRECKÁ

Nielenže sa môže stať, že prídete o peniaze, poznámky alebo pokladničné bloky, ktoré ste vo vrecku nechali, je dosť pravdepodobné, že tým ničíte aj vašu práčku. Predmety ako mince, žuvačky alebo vreckovky môžu upchať odtok vody a poškodiť tak fungovanie práčky. Taktiež sa malé časti napríklad rozmočených vreckoviek dostanú na oblečenie a vy tak budete musieť prádlo prať ešte raz.  Takže keď budete najbližšie dávať prádlo do práčky, uistite sa, že sa vo vreckách oblečenia nič nenachádza. A možno nájdete peniaze, o ktorých ste ani nevedeli, že máte. Bonus! 

washing machine empty your pockets min

2. PREPLNENIE PRÁČKY

Ak si myslíte, že pridanie tej jednej veci navyše práčke neublíži, ste na omyle. Preplnenie práčky kvôli šetreniu času spôsobuje to, že práčka musí pracovať na plné obrátky- čo v praxi znamená, že využíva oveľa viac energie, čo by vás mohlo stáť peniaze a nepotrebné problémy. Práčky sú vyrobené len an určitú váhu prádla, nie viac. Veľa moderných práčiek vám jednoducho nedovolí preplniť práčku tým, že vôbec nezačne prať, ak je tam príliš veľa prádla. No nie všetky práčky majú túto schopnosť, a tak sa môže stať, že prádlo nebude dobre vypraté, keďže na niektoré miesta sa voda ani nedostane. Preplnenie taktiež môže ovplyvniť životnosť bubna a tým aj životnosť práčky ako takej.

overloaded washing machine min

3. NEPREČÍTANÝ MANUÁL

Niekotré veci vôbec nepatria do práčky, iné zase vyžadujú iný než štandardný program. Je preto veľmi dôležité, venovať pozornosť štítkom na oblečení, ale hlavne- manuálu k danej práčke. Každá práčka funguje inak a ak chcete dostať z vašej práčky maximum, je potrebné, aby ste vedeli, ako funguje tá vaša. Nebude to síce najzaujímavejšie čítanie, no výsledok bude stáť za to.  V manuáli napríklad nájdete aj to, aké veci prať na akom programe, na základe toho, z akej látky sú vyrobené a ako veľmi špinavé sú. 

wassymbolen 30gr en niets min

4. MOKRÉ OBLEČENIE PO VYPRATÍ PRÍLIŠ DLHO V PRÁČKE

Ak vaša práčka doprala, snažte sa mokré veci vybrať z práčky čo najskôr. Nielenže mokré oblečenie môže začať po chvíli plesnivieť, a tak spôsobovať nepríjemný zápach, ale pleseň sa môže usadiť vo vašej práčke a vaše prádlo nebude po vypraní voňať už vôbec, čo vás možno bude viesť ku kúpe novej práčky. Ale dá sa tomu predísť!  Je taktiež dôležité, nechať práčku po ukončení cyklu otvorenú a nechať ju vysušiť predtým, než bude znova prať. 

 

 

Pridajte Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nákupný košík
Návrat hore