Starostlivosť o práčku

Starostlivosť o práčku

Čo je dôležité pri výbere novej práčky?

Dizajn? Značka? Kvalita? Áno, a ešte niečo – servis a náhradné diely. A hoci aj keď príde opravár už na druhý deň, nie je nič príjemné čakať na náhradné diely hoci aj mesiac. A nie je to ojedinelé. Zo skúsenosti môžem povedať, že na niektoré značky je niekedy veľký problém dostať v krátkom čase náhradný diel. Najbežnejšie menené diely máme väčšinou skladom, avšak čo ak odíde niečo, čo sa mení málokedy? Tu hneď vidno kvality danej značky.

Čo na vodný kameň?

Vo varnej konvici účinkuje najlepšie ocot. Pre práčku však ocot nie je najvhodnejší, pretože je príliš agresívny hlavne na gumové časti práčky. Cenovo výhodný je profesionálny zmäkčovač vody 3 v 1 od výrobcu práčok Hotpoint Ariston. Za cenu 16 eur máte pri pravidelnom používaní celý rok práčku bez kameňa a plesní. Takže môžem len odporučiť…

Ako často čistiť filter?

Filter na všetkých nových práčkach je už samočistiaci, t.j. väčšina drobných častíc a vlákien sa vyplaví von. Pokiaľ práčka dobre vypúšťa vodu, postačuje skontrolovať filter raz za pol roka. V prípade, že máte tvrdú vodu, určite aj častejšie, inak sa filter zanesie vodným kameňom a je veľký problém ho vybrať.

Pri umývačke riadu si všimnite najčastejšie problémy s upchaním.

Skôr ako zavoláte servis…

  • Uistite sa, či je chyba naozaj v práčke a chyba sa opakuje, prípadne pozrite návod.
  • Vypúšťa dobre vodu? Nie je upchatý filter alebo odtoková hadica napojená na sifón?
  • Podľa možností čo najpresnejšie popísať, kedy sa závada deje (uľahčí to identifikáciu závady).
  • V prípade záručnej opravy skontrolujte záručný list a doklad o zakúpení.
Nákupný košík
Návrat hore