3 najčastejšie upchaté miesta v umývačke

Umývačky, ktoré boli vynájdené v roku 1887, sú čoraz častejšie bežnou súčasťou domácností. Je to domáci spotrebič, ktorý nielen šetrí čas, ale aj vodu a energiu. Počas ručného umývania riadu sa v priemere spotrebuje 49 litrov vody, zatiaľčo umývačka riadu spotrebuje 10 až 12 litrov. 

Samozrejme, ako každý iný spotrebič, ani umývačka nefunguje vždy na 100%. Jendou z najčastejších chýb, sú upchaté miesta.

A tu sú 3 najčastejšie upchaté miesta v umývačke: 

1.UPCHATÝ FILTER

Dôvodom, prečo sú často upchaté práve filtre je to, že ich úlohou je zachytávať odpad z riadu predtým, než by išiel do čerpadla a spôsobil tak väčšie problémy. 

Preto je veľmi dôležité často kontrolovať a čistiť filter, nielen kvôli tomu, aby sa nezaniesol, ale aj kvôli tomou, aby sa nepoškodil. 

Filter nájdete na spodku umývačky a dá sa vybrať 2 spôsobmi. Buď odkrútením alebo potiahnutím. 

Keď už je filter vybratý, je potrebné ho poriadne prečistiť a opláchnuť teplou vodou pre prípadné odstránenie mastných vlákien. 

iStock 504705600 e1573760776336 width1200height630 min

2. UPCHATÁ VYPÚŠŤACIA HADICA

Ak je vypúšťacia hadica upchatá, pred jej výmenou je potrebné vypnúť vodu ako jej zdroj. 

Ak sa vám hadicu podarilo odobrať, špinu odstránite pustením teplej vody, ktorá prejde hadicou. Možno bude potrebné hadicu jemne ( ! aby sa hadica nepoškodila) postláčať (čím sa špina ľahšie uvoľní). 

Po odstránení odpadu, ktorý upchal hadicu, ju môžete nasadiť späť dodržiavaním tých istých krokov, ktoré ste vykonali pri postupe odmontovania, len, samozrejme, v opačnom poradí.  

4 60 min

3. UPCHATÉ RAMENO UMÝVAČKY

Rovnako ako aj filter alebo vypúšťacia hadica, aj rameno môže byť zanesené zbytkami jedla alebo iným odpadom. Úlohou ramena je striekať vodu cez malé otvory, a tak zabezpečiť, aby sa voda dostala k riadu. Ak sa však zanesie, riad nebude umytý.

Odpojenie ramena je pomerne jednoduché a môže byť uskutočnené v nasledujúcich krokoch:

  1.  vypnite a odpojte spotrebič, 
  2. vyberte obidva koše (aj horný, aj dolný),
  3. uvoľnite rameno (spodné aj vrchné), väčšinou je len jemne zacvaknuté alebo naskrutkované.

Na vyčistenie postačí teplá tečúca voda. Ak sú diery upchaté a špina nejde von, použite špáradlo. 

Po vyčistení rameno znova nasaďte, utiahnite stredový čap, vložte koše a umývačka je znovu pripravená na použitie. 

favorit1 22 2010 18 53 39 min

Nájdite si čas na pravidelnú kontrolu filtra, hadice a ramena, aby ste predchádzali problémom, ktoré sú spojené s upchatím.

Pridajte Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Nákupný košík
Návrat hore